Майоліка – гордість та слава Василькова

Майоліка — мальована та полив'яна кераміка — один з найбільш поширених і художньо цікавих різновидів декоративного мистецтва, що має дуже давню історію. Вона застосовувалась у будівельному мистецтві єгиптян ще в III тисячолітті до н. е. Досить широко використовувалась полив'яна кераміка в архітектурі Київської Русі. На Україні мистецтво майоліки розвивалося протягом усієї історії українського народу.

Багатовіковий шлях розвитку майоліки позначений етапами високого піднесення і згасання, бурхливого розквіту і спаду. Останнім часом художня майоліка на Україні, як і в інших країнах ближнього зарубіжжя та в багатьох країнах світу, переживає своєрідне відродження.

На сучасному етапі майоліка на Україні знаходить широке і різноманітне застосування у побуті та архітектурі. Полив'яний посуд й мала керамічна пластика оселяються в житлах людей, де виконують роль своєрідних художніх акцентів у домашньому інтер'єрі.

Великою популярністю користуються васильківські майолікові твори, як характерні національні сувеніри та яскраві своєрідні подарунки.

Все це свідчить, що мистецтво майоліки в Україні, як і в інших країнах , стало активніше служити людині і задовольняти її естетичні потреби.

Васильківська майоліка

В 1928 році на базі кустарів – одинаків в м. Василькові з 16 чоловік була організована артіль «Керамік».

Спочатку артіль випускала прості гончарні вироби: горшки, миски і макітри. В 1931 році було вдосконалено технологію виробництва: запроваджено розписування посуду ангобами з введенням українського національного орнаменту, та введені нові традиційно українські форми виробів. З цього моменту гончарний посуд почав приймати вигляд близький до майоліки.

З початку 1960 років Васильківський майоліковий завод є одне з провідних підприємств української художньої промисловості. Причому велика кіль¬кість їхніх творів не лише з успіхом експонувалася на основних виставках декоративного мистецтва в Україні і за рубежем, а ставала масовою заводською продукцією й надходила до магазинів багатьох міст, особливо Києва та Москви, набувши найширшої популярності.

У 2005 році на базі промислових приміщень заводу було створено приватне підприємство "Васильківська Майоліка" яке у понині продовжуе традиції створення українського народного майолікового посуду.

Весь посуд створеній на нашому підриємстві проходить регулярну перевірку, має сертифікати та маркірується логотипом підприємства.